sobota, 28 stycznia 2012

Nastała zima.

Spadł długo oczekiwany śnieg, który swą czystością rozweselił ponury dotychczas świat. W raz z iskrzącym się od mrozu śniegiem pojawiło się radosne styczniowe słoneczko.
Śniegu jest niewiele, podjazd był raz czy dwa odśnieżany szuflą, ale na rabatach zalega ponad dwadzieścia centymetrów białej kołderki. O rośliny jestem więc spokojna, nie zagrozi im spory mróz w nocy.
Najbliżej domu z zasp po odśnieżaniu wystają najwyższe byliny zimowego ogrodu:
Coraz dalej idąc w głąb widać grubszą pokrywę. Dotychczas kolorowa żurawkowa rabata ozdobiona sporadycznymi owocostanami tawułek i sztywnymi nasiennikami host tonie w mroźnym cieniu.
Rabata słoneczna podmokła pełna blasku słońca, a pozostawione kępy traw przygniecione śniegiem wyglądają jak nieudane snopki siana. Pstry krzew bukszpanu wyznacza jej kres i wskazuje dalszą drogę.

W sadzie natomiast totalna cisza.
Gdyby nie nasienniki host i wystające kamienie wyznaczające krańce rabat to gładź śniegu byłaby bilardowa. Aż miło przystanąć z twarzą wystawioną na grzejące słoneczko.


3 komentarze:

 1. U mnie nie ma śniegu, boję się o rośliny. Ale może nie będzie większych mrozów, a może spadnie śnieg. Twoim roślinom ładnie w bieli :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas też jest śnieg i mróz też nie mały -12 stopni. Ładnie Ci przysypało roślinki :- ). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. A mogłoby jeszcze dosypać, oj mogło. Śnieg powoli kurczy się i twardnieje a ścieżki śliskie. Mogłoby dosypać kolejne 5 centymetrów lub więcej :)

  OdpowiedzUsuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)