niedziela, 28 lipca 2013

Echo konkursu ogrodowego.

Wciąż czekam na wybudowanie przestronnej altany, która ma powstać nad skończonym w zeszłym roku placyku w słonecznej części ogrodu. Metalowe kotwy już wkopane więc pozostaje "jedynie" wznieść drewniane rusztowanie i pokryć dach. Całe przedsięwzięcie jest echem niegdysiejszego konkursu, w którym brałam udział. Konkursu ogrodowego !

Był to konkurs zorganizowany przez Centrum Handlowe "Pasaż Świętokrzyski" w Kielcach. Wcale nie największy supermarket a tak fajnie angażują się w ambicje miasta. Konkurs tylko dla mieszkańców miasta Kielce. Były dwie kategorie każda z trzema miejscami: Najpiękniejszy Balkon i Najpiękniejszy Ogród. Trzeba było wysłać trzy zdjęcia i opis ogrodu. Ja oczywiście zastartowałam w tej drugiej i widok moich bujnych i kolorowych rabat zajął pierwsze miejsce! Dostałam bon towarowy na drewniane meble ogrodowe wartości 1200 zł.

Mebelki bardzo się przydadzą, stare są plastikowe - spełznięte od słońca i wieku. Poza tym - czeka utwardzony beżową kostką plac pod altankę, więc nagroda jak najbardziej trafiona.

Opis zgłaszanego do konkursu ogrodu brzmiał następująco:
"Ogród założyłam ponad 12 lat temu na przedmieściach Kielc w Dyminach. Jest to ogród przydomowy, na działce o powierzchni około 1,5 tys. metrów kwadratowych i podzielony na fragmenty wzajemnie się przenikające.
W pierwszym pod rozrośniętym orzechem włoskim znajduje się cienista rabata reprezentacyjna. Tu rosną najstarsze z kolekcji hosty . W dalszej części kilka rabat słonecznych, na których królują żółte pełniki, falujące trawy oraz szablasto listne irysy syberyjskie. W ostatniej części znajduje się niewielki sad owocowy z cieniolubnymi bylinami.

Moją chlubą jest kolekcja host licząca około 200 odmian a ostatnio zauroczona jestem paprociami.

Miłość do roślin i amatorskiego ogrodnictwa spowodowała założenie bloga Kolory ogrodu , w którym w humorystyczny sposób opisuję zmagania z pielęgnacją bylin oraz osobiste przemyślenia na temat przewrotnej natury ogrodu."

A teraz owe trzy zdjęcia, które tak spodobały się komisji iż wyróżniono mnie pierwszym miejscem:
Faktycznie - jest to echo konkursu ogrodowego, który miał miejsce ponad dwa lata temu, lecz "moi budowniczowie" ociągają się z wybudowaniem altany. Chciałam pokazać Wam całość: konkursowy opis i trzy zdjęcia oraz zdjęcia pięknych mebelków pod imponującą altaną. No ale co zrobić kiedy los krzyżuje nam plany ? Może lepiej pokazać temat w dwóch odcinkach, może lepiej dozować emocje i radość z wygranej ?!

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. U mnie czeka płot. Czeka, czeka, ciekawe kiedy cierpliwość mu się skończy?

   Usuń
  2. Czeka na postawienie czy na rozłożenie ?

   Usuń
  3. No i ... altana ma na razie trzy tylne podpory osadzone w krokwiach i kleją się z dolną belką.
   Upały zapewne wdają się we znaki budowniczym, więc czekamy na zmianę kierunku pustynnego powiewu ;)

   Usuń
 2. Moim zdaniem trzeba działać i altana w końcu powstanie.
  Ja też czekam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak myślę ... ale nie będę tupać nóżkami i pośpieszać to co ma się skleić i stężeć. Obiecano mi na słoty zadaszyć, by Fredziu miał gdzie polegiwać chroniąc od deszczu futerko.

   Najwidoczniej ogrodnik musi być cierpliwy nie tylko w sprawach ogrodniczych ;)

   Usuń
 3. Wiesz, nie dziwię się , ze zdobyłaś pierwsze miejsce. Rabaty wyglądają przepysznie:)
  Co do altanki...hm...ja już 12 lat buduje grill nad stawem:)Zawsze są potrzebniejsze rzeczy:) Ale gram w totka!
  Może Ty popchnij budowniczych, tupnij...nakrzycz:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia choć robione zaledwie dwa lata temu - pokazują jak przez ten czas zmienił się ogród. Obecnie jest tam "gęściej" ;)

   Na altankę materiały są przygotowane i wstępnie obrobione - będzie drewniana. Teraz trzeba całość mozolnie podocinać i sklejając złożyć. Myślę, że sama rozumiesz, że w taki upał ciężko zmusić się do jednak fizycznej pracy.

   Usuń
 4. Mam nadzieję, że upał minie i doczekasz się swojej altanki w której postawisz nowe meble ogrodowe. Jak ma się taki śliczny ogród, to nie ma się co dziwić, ze się wygrywa konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak myślę, że do jesieni będzie stała.
   Jesienią mam urodziny więc oczekuję altanki i pogody ;)

   Usuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)