niedziela, 10 lutego 2013

Nawrót zimy.

Już odtrąbiłam powiew Wiosenki, już witałam się z gąską u bramy ogrodu. A tu Zima zakręciła się w miejscu długi tren sukni ciągnąc za sobą, worek z białym puchem rozwiązała i zasypała co i gdzie się tylko dało. Na poboczach trzeba było znów usypać zaspy śniegu.


W pierwszym dniu nawrotu Zimy jej bezlitosny podmuch zawisł szronem na kwiatostanach hortensji pnącej. Każdą część z dokładnością ekonoma pokrył drobnymi igiełkami lodu. Ażurowe koronki zastygły w ciszy oczekiwania.
Kolejnym etapem nawrotu był rzecz oczywista śnieg. Dużo śniegu i coraz więcej. Rozsiadł się pomiędzy krzaczastymi pędami nie zważając na nabrzmiałe pąki. 
Wszak to dopiero luty !


8 komentarzy:

 1. Zima nie chce odpuścić i ciągle wraca, ale niestety to jeszcze jej czas. Hortensja ładnie wygląda ozdobiona bielą. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadza się, zima musi się wyzimować - nie można jej pośpieszać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście śniegu dużo... u mnie aż tyle nie ma.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jestem zachwycona ilością śniegu i mam nadzieję, że będzie powoli i sukcesywnie topniał. Aczkolwiek w tej chwili jest niewielka zadymka sypiąca kolejne warstwy puchu.

   Usuń
 4. A u mnie za to jeszcze więcej. Wycięliśmy tylko mała ścieżkę przez działkę i parkujemy przy samej bramie, bo nie widać jak biegnie droga i zachodzi obawa ,że " wjedziemy w rośliny. Świerki wyglądały, jakby miały ochotę się połamać pod śniegiem. U nas to machnięcie trenem obfitsze niż poprzednie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, na razie należy cieszyć się czystym od bieli światem.
   A wiosną przy ognisku z niedowierzaniem będziemy opowiadać ile to u nas śniegu było :)

   Usuń
 5. U mnie niestety podobnie bardzo śnieżnie zimno i po wiośnie. Wiem, że to z pewnością tylko kilka dni. Pozdrawiam Ciepło i dołączam do czytelników bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej, miło mi za kolejną duszyczkę/czytelniczkę !
  Zima to jest taka pora roku, którą należy przetrwać i to w jak najcieplejszym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)