sobota, 2 lipca 2011

Ostateczne rozwiązanie ?

Czy to już koniec poszukiwań nazwy dla falbankowej ? Czy trafnie doszukałam się w niej podobizny do 'Sky Dancer'?
Hostę dostałam w pakiecie ponad pięćdziesięciu odmian od znajomego prawie osiem lat temu. Do tej pory kilka razy podzieliłam, a w tym roku nawet usunęłam spod jej nóg karłowatą hostkę. Wiosną nie potrafię wyobrazić sobie, że z cienkich jak słomka i licznych kiełków w sezonie wyrośnie takie kępiszcze. Jest to pierwsza odmiana o tak poszukiwanej w gronie hościarzy falbance na skraju blaszki. Wiem, że aby zapierała dech w piersiach powinna być monstrualnych rozmiarów XL, mieć niebanalny wzór przeplatających się jasnych i ciemnych zieleni i białe wonne kwiaty. Moja falbanka ma tylko falbankę i ciemne fioletowe kwiaty na cienkich pokładających się pędach. Przy delikatnym i zmysłowym wyglądzie ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie sztywną blaszkę w której nie gustują ślimaki. Zalety tej nie dodam do walorów ozdobnych, ale dzięki temu tam gdzie kolorowe i drogie falbanki sterczą całe ze strzępiastym ażurem-  moja blado zielona dalej pyszni się regularnym kształtem.6 komentarzy:

 1. O rety czy ja dobrze czytam? Masz ponad 50 tych roślin? Piękna sprawa. Hosty podbijają powoli moje serce, bo pięknie radzą sobie na ciężkiej glebie i doskonale rosną. Niestety mam dopiero 3 gatunki, co daje 8 dużych roślin.
  pozdrawiam serdczenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ,a za razem olbrzymia host.... inne też ładne ,a jakże !!!...sama posiadam kilkanaście odmian i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich .
  Pozdrawiam Bogusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Czarny Kocie napisałam, że osiem lat temu miałam ich ponad pięćdziesiąt ... od tego czasu minął szmat czasu a host przybywa i przybywa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bogusiu, one są piękne jak już zadomowią się w ogrodzie. Super rośliny - odporne i samowystarczalne.
  Ogród bez host - to nie ogród ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. No proszę, a ja powoli pozbywam się host z ogrodu :) Ta tancerka jest piękna, szczególnie kolor, jakoś do tej pory widziałam same zielonolistne z falowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak właśnie, zazwyczaj falbanki są totalnie kolorowe. Ta jest stylowo stalowa ;)

  OdpowiedzUsuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)