poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Chyba najciemniejsza.

Kwiaty miodunek mają różne odcienie głównie niebieskiego przełamanego fioletem lub różem. Również intensywność kolorów i wielkość jest różna. Jednak odmiana 'Blue Ensign' bije na głowę wszystkie głębią koloru i wielkością lejkowatego kwiatu.
Przede wszystkim już wychodząca z ziemi zaskakuje mnogością odcieni. Są tu rudości, brązy, można dopatrzeć się nawet czerwieni, a wszystkie ciekawie łączy matujący meszek.


Po kilku ciepłych dniach, miodunka nie ociągając się wydłuża mechate pędy, by szybko ukazać niezwykle głęboki odcień dużych kwiatów. Choć całość kępy ma nieco posępny wyraz, gdyż liściom brak wesołych kropek, to jaskrawy lazurowy kwiat od razu przykuwa wzrok.Pąki otwierają się stopniowo, więc na brązem nabiegłych pędach w kwiatostanie można dojrzeć otwarty kwiat jak i mechate nasienniki. Odmiana wydaje się być sterylna, ponieważ w przeciągu trzech lat nie spotkałam jeszcze siewek. W przypadku miodunek uważam to za pozytywną cechę, gdyż jak żaden gatunek potrafią mieszać się między sobą dając różne, czasem niestety nieciekawe mieszańce.


2 komentarze:

  1. Uważam, że jest cudna!! Lubię takie zwarte kępy i silne, sztywne łodygi kwiatów. Muszę się o nią wystarać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szczerze mogę polecić tą odmianę, jest rewelacyjna !

      Usuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)