sobota, 5 maja 2012

Sama nie wiem.

Swego czasu, jakieś 6 lat temu posadziłam biało kwitnącą serduszkę. Nawet nie pamiętam od kogo dostałam kłącze, lecz do dzisiejszego dnia roślina pięknie się rozpasła. Dostała pasujące miejsce pod trzema perukowcami w pobliżu cieku wodnego. Przez te lata spadające jesienią liście nadały glebie w tym miejscu wspaniałą pulchność, przez którą kruchym kłączom łatwiej się przebijać. Chłód cienia i wilgoć dają wytchnienie wodnistej substancji byliny.
Czasem głowię się nad nazwą owych serduszek, czy to D. eximia var. alba czy może D. formosa 'Aurora' ? Sama nie wiem, niemniej jednak z srebrno zielonego kobierca drobno wcinanych liści jestem bardzo zadowolona. Pędy dumnie wznoszą po kilka kwiatów z fioletowo podbiegłymi wargami a samo kwitnienie sięga prawie końca lata.

6 komentarzy:

 1. Nawet bez oznaczonej nazwy wygląda pięknie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, i szczelnie okrywa ziemię, że nic się do cienia już nie wciśnie. A jak potrzeba to szybko przerwę i odsłonię co zagai. Polecam :)

   Usuń
 2. U mnie te też nie chcą rosnąć, walczę z nią ponad 10 lat i ciagle kilka pędów, dobre i to bo przez pierwsze lata były dwa pędy. Czemu te serduszka tak u mnie kapryszą mają cień, mają wilgoć, teraz padły mi pędy Coax Dark Red, a tak ładnie się rozrosła.
  Co do nazwy ...też się męczyłam i już nie pamiętam na które postawiłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, czemu nie chcą rosnąć. Albo rosną ładnie a potem klapa.
   Może jakieś choroby grzybowe ...

   Usuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)