czwartek, 21 czerwca 2012

Spóźnialska.

Na jesieni przesadzana i już martwiłam się, że utracona, że nie zdążyła osiąść gleba i niechybnie straciłam jedną z najpiękniejszych paproci. Odbiła znacznie skromniej niż w momencie przesadzania. No trudno - ważne że jest i to coraz większa i piękniejsza.
Nie pamiętam czy Dryopteris erythrosora w poprzednich sezonach też tak późno wychodziła z ziemi ... Toż onychium japońskie dawno na powierzchni było kiedy nerecznica czerwonozarodnikowa dopiero pokazała zaciśnięte w kulkę piąstki liści.


Trochę odbiega kolorem od reszty zielonej zgrai w cienistym kąciku przy studni. Kiedy dobierałam kolory na rabatę - paproć była żółto zielona i korespondowała z żółtymi kwiatami pierwiosnków lekarskich i żółtym brzegiem brunery 'Hadspen Cream'. Teraz żarzy czerwienią. Trudno, kiedy rozrośnie się na potwora będzie bardziej rzucać się w oczy.4 komentarze:

 1. A czy zakwitła? Ja dziś w nocy szukałam .Przyznam ,że ten kolor liścia jest niebanalny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to już Noc Świętojańska ? Ja też poszukam w nocy z latarką w ręku, ale obawiam się iż znajdę jedynie zastępy żarłocznych ślimaków :/

   Usuń
 2. To piękna paproć, a że pózno odbija, to ona chyba tak ma, ja dopiero dwa dni temu ze zdumieniem odkryłam, ze moja też odbiła, a już ją opłakałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to widzisz, nie tylko moja ociągała się po zimie. Zupełnie nie pamiętam jak to było w poprzednich latach, zawsze wydawało mi się że onychium japońskie ostatnie witało wiosnę.

   Usuń

Gorąco zachęcam do pozostawienia komentarza
i zapraszam ponownie :)